Μπάσκετ: Λύγισε στην Πεντέλη

• Κυριακή, 21 Απριλίου 2013 18:57
φωτο αρχείου φωτο αρχείου

Ο τελευταίος αγώνας πρωταθλήματος της Εlectronet Γέρας, στην έδρα της Πεντέλης, ολοκληρώθηκε πριν λίγη ώρα με ήττα για την ομάδα του Γιώργου Καραμβάλη (65-55).

Οι Γεραγώτες παρουσιάστηκαν αρκετά επηρεασμένοι και δεν κατόρθωσαν να βρουν κίνητρο ούτε για την 3η θέση της βαθμολογίας στο 2ο όμιλο του νότου, με αποτέλεσμα η Πεντέλη να πάρει το ροζ φύλλο και να συνεχίσει έτσι να ελπίζει για παραμονή στην κατηγορία, περιμένοντας ήττα του Πολυκράτη στη Σάμο από τον Μίλωνα.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ μέχρι και την τρίτη περίοδο, ωστόσο στο τελευταίο 10λεπτο η Πεντέλη πήρε ικανό προβάδισμα για τη νίκη, σε ένα ματς με κορυφαίους παίκτες τους Σκούταρη (17π) και Κανταρτζή (14π).

Από πλευράς Electronet Γέρας, πρώτος σκόρερ ήταν ο Πάντσιος (17π) και τον ακολούθησαν οι Ζεστός (13π) και Τσολάκης (13π).

Πεντέλη - Παπάδος Γέρας 65-55
Διαιτητές: Κρεσταινίτης - Καμήτσος.
Τα δεκάλεπτα: 12-15, 33-28, 46-45, 65-55.
ΠΕΝΤΕΛΗ (Ταμπάκης): Κανταρτζής 14 (1), Μάντζιος, Αποστόλου 1, Καρκανίδης, Μανιάτης 5, Ζερβολέας 1, Ροζολής 7, Χαρτοματζίδης 3, Αττίκος 11 (1), Μπίγκος 2, Σκούταρης 17 (5), Τσόπης 4.
ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ (Καραμβάλης): Κακαγιάννης 2, Μπουμπουλέντας 2, Τσολάκης 13 (1), Ζεστός 13 (2), Δημητρίου 2, Πάντσιος 17 (3), Σαρήμπαλης 2, Κουνούπης 4.

• Πηγή : sportlesvos.gr