"Χρυσός" και πάλι ο Μαγδανής

• Δευτέρα, 13 Μαΐου 2013 13:07

Για άλλη μια φορά ο αθλητής αστέρι του Ναυτικού Ομίλου Λήμνου Παναγιώτης Μαγδανής, κατάφερε να ανέβει στο υψηλότερο σκαλί του βάθρου, στο 79ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας, που πραγματοποιήθηκε αυτό το Σαββατοκύριακο στο Σχινιά Μαραθώνα.

Συγκεκριμένα ο Παναγιώτης, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο σκιφ ελαφρών βαρών Ανδρών, αλλά δεν έμεινε σ αυτό. Ανέβηκε, επίσης, στο δεύτερο υψηλότερο βάθρο στο σκιφ Ανδρών ενώ παρέα με τον συναθλητή του Κώστα Δικράνη έγιναν κάτοχοι του ασημένιου μεταλλίου στο Διπλό σκιφ ελαφρών βαρών Ανδρών.
Αυτά ήταν και τα τρία μετάλλια με τα οποία στις αποσκευές του επιστρέφει ο Ναυτικός Όμιλος Λήμνου.

Όμως και οι υπόλοιποι αθλητές του ΝΟΛ πλασαρίστηκαν σε καλές θέσεις στην 1η δεκάδα ανάμεσα στις 412 συμμετοχές.
Στον τελικό του μονού σκιφ ελαφρών βαρών Ανδρών, την 4 θέση κατέλαβε ο Κωσταντίνος Δικράνης, την 6η θέση κατέλαβε ο Τσόπανος Κώστας, ενώ στον Β τελικό του σκιφ νεανίδων την 8η θέση κατέλαβε η Ιοκάστη Ράπτη.

• Πηγή : limnosfm100.gr