Συνεχίζει αήτητη η Electronet Γέρα | Μεγάλη νίκη επί του Κορωπίου

• Δευτέρα, 12 Νοεμβρίου 2012 11:46

H εκπληκτική παρουσία της Electronet Γέρας στο φετινό πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής συνεχίστηκε και κατά τη διάρκεια της 4ης Αγωνιστικής, αφού επικράτησε στο Κλειστό της Νεάπολης του Κορωπίου με σκορ 76-74.

Η ομάδα του Παπάδου δεν ξεκίνησε καλά τον αγώνα και βρέθηκε να χάνει μέχρι και με 11 πόντους στο δεύτερο 10λεπτο, με το Κορωπί να έχει σε εκείνο το σημείο εξαιρετικά ποσοστά στα σουτ εντός παιδιάς. Οι Γεραγώτες κατάφεραν να μαζέψουν τη διαφορά στο ημίχρονο (38-42), ωστόσο υστερούσαν τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση, σε σχέση με προηγούμενα παιχνίδια.

Οι φιλοξενούμενοι, μια ομάδα δουλεμένη με έμπειρους παίκτες ανώτερων κατηγοριών και σαφές αγωνιστικό πλάνο, συνέχισαν να διατηρούν το προβάδισμα και στο τρίτο 10λεπτο, όμως η Γέρα έδειχνε αισθητά βελτιωμένη.

Οι παίκτες του Γιώργου Καραμβάλη, έχοντας και τη συμπαράσταση του κόσμου που γέμισε ασφυκτικά για ακόμα ένα ματς το Κλειστό της Νεάπολης, πήραν την πρωτοπορία στο σκορ στο τέταρτο 10λεπτο, ανέβασαν τη διαφορά μέχρι και τους έξι πόντους, όμως στο τελευταίο λεπτό έκαναν τα... εύκολα δύσκολα.

Οκτώ δευτερόλεπτα πριν τη λήξη και με το +2 υπέρ της Γέρας, ο Τσολάκης αστόχησε σε δύο βολές. Το Κορωπί είχε την τελευταία επίθεση, αλλά οι παίκτες του μπερδεύτηκαν και η κόρνα της λήξης από τη γραμματεία σκόρπισε ξέφρενα πανηγύρια εντός και εκτός γηπέδου.

• Πηγή : sportlesvos.gr
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Δεν χτύπησε στο «ψαχνό» η ΑΕΛΚ και το πλήρωσε