Σαρδέλες ανατροπής !| ΑΕΛΚ - Αρης 3 -1

• Δευτέρα, 13 Ιανουαρίου 2014 22:21

Μεγάλη βαθμολογική ανάσα πήρε το βράδυ της Δευτέρας (13/1) η ΑΕΛ Καλλονής η οποία στο ματς που έκλεισε την αυλαία της 19ης αγωνιστικής της Super League επικράτησε με 3-1 του Άρη στο ΟΑΚΑ.

Η ομάδα της Λέσβου που βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ του Μανιά, έκανε την ανατροπή και πήρε το πολύτιμο "τρίποντο" με τα γκολ των Ζακουανί, Μανούσου και Λεοζίνιο.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Άρης ήταν καλύτερος μέχρι το 20ο λεπτό και δίκαια ήταν μπροστά στο σκορ με το γκολ του Μανιά. Στην συνέχεια η απόδοσή του έπεσε και η ΑΕΛ Καλλονής που βρήκε χώρους κατάφερε να τους εκμεταλλευτεί και να σκοράρει πριν τελειώσει το πρώτο μέρος.

Στο δεύτερο ημίχρονο μόνο η ΑΕΛ Καλλονής ήταν αυτή που κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο του ΟΑΚΑ, πέτυχε και δύο γκολ και πήρε τη πολύτιμη νίκη. Ο Άρης ήταν πολύ κακός και πλέον αντιμετωπίζει μεγάλο πρόβλημα.

Διαιτητής: Καμπαξής (Εύβοιας)

Βοηθοί: Σταθόπουλος (Ηλείας), Καμπούρης (Εύβοιας)

ΑΕΛ Καλλονής (Ματζουράκης): Σιδεράκης, Χωριανόπουλος, Αναστασιάδης, Ζακουανί, Ποντάνι, Μαρσέλο, Φαρία (70' Νιαμπουγιού), Κεϊτά (79' Φουρλάνος), Λεοζίνιο, Μανούσος, Γκναμπουγιού, Καζάκης (62' Λεάντρο).

Άρης (Παπαδόπουλος): Διούδης, Καραγκούνης, Κύργιας, Πουλίδο (56' Γιαννίτσης), Μαργαρίτης (51' Σουνάς), Παπαδόπουλος (77' Κοτσαρίδης), Ηρακλής, Μανιάς, Τάτος, Τσουμάνης, Αγκάνθο.

Κίτρινες κάρτες: Μαρσέλο (86', ΑΕΛ Καλλονής)-Ηρακλής (5', Άρης), Τάτος (35', Άρης), Πουλίδο (85', Άρης, στον πάγκο)

Γκολ: Ζακουανί (34', ΑΕΛ Καλλονής), Μανούσος (49', ΑΕΛ Καλλονής), Λεοζίνιο (87', ΑΕΛ Καλλονής)-Μανιάς (14', Άρης)

• Πηγή : sport24.gr