Νέα ήττα για την Καλλονή | Μαύρα παράπονα για τη διαιτησία

• Τετάρτη, 05 Φεβρουαρίου 2014 19:41
Η κόκκινη κάρτα στο Φουρλάνο έκρινε τον αγώνα Η κόκκινη κάρτα στο Φουρλάνο έκρινε τον αγώνα

Η Καλλονή μπήκε στον αγωνιστικό χώρο θέλοντας να αιφνιδιάσει τον Ατρόμητο (είναι χαρακτηριστικό ότι στο πρώτο τέταρτο οι τελικές ήταν 0-4) χωρίς ωστόσο να καταφέρει να δημιουργήσει κάποια κλασική ευκαιρία ενώ η κόκκινη κάρτα στον Φουρλάνο στο 40' έκρινε για πολλούς τον αγώνα.  Έντονες  είναι οι αντιδράσεις για τη διαιτησία από την πλευρά της ΑΕΛΚ "Μια όμορφη σήμερα Καλλονή βρέθηκε απέναντι σε μια κακάσχημη διαιτησία" σχολίασε ο προπονητής της ΑΕΛΚ

Οι γηπεδούχοι στη συνέχεια ανέβασαν σταδιακά τον ρυθμό τους, ωστόσο με δυσκολία έβρισκαν χώρο για να απειλήσουν τον Σιδεράκη. Αυτό τους οδήγησε σε εκνευρισμό και σε πολλά λάθη στο χώρο του κέντρου. Ωστόσο το "εγκληματικό" λάθος ήρθε από τον Φουρλάνο που αποβλήθηκε με δύο κίτρινες στο ίδιο λεπτό (40'). Και πριν προλάβει να συνέλθει η Καλλονή, δέχθηκε το 1-0 από τον Ιγκλέσιας στο 43'. Ουσιαστικά εκεί κρίθηκε και ο αγώνας.

Ο Ατρόμητος μπήκε στην επανάληψη κρατώντας εύκολα το ρυθμό της αναμέτρησης και τους φιλοξενούμενους μακριά από την εστία του. Και στο 67' έφτασε στο 2-0 με τον Καραμάνο, ενώ στο 72' είδε τον Σιδεράκη να αποκρούει το πέναλτι του Ιγκλέσιας.

Διαιτητές: Μαντάκης, Σίπκας, Ζυγούρης

Ατρόμητος (Παράσχος): Τσέναμο, Νάστος, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Γιαννούλης, Ούμπιντες (Γεωργίου 70'), Ιγκλέσιας, Πίτου Γκαρσία, Μπρίτο, Καραμάνος (Φωτάκης 82'), Παπαδόπουλος (Φάμπιο 64')

Καλλονή (Μαντζουράκης): Σιδεράκης, Ζακουάνι (Γιατζιτζόγλου 66'), Καλτσάς, Βαλιός, Ζος (Κεϊτά 46'), Γάλας, Φουρλάνος, Φαρία, Ποντάνι, Γιορέντε, Καζάκης (Νιαμπούγιου 74')

Γκολ: Ιγκλέσιας 43', Καραμάνος 67'

Χαμένο πέναλτι: Ιγκλέσιας 72'

Κίτρινες κάρτες: Ιγκλέσιας 14', Νάστος 18' - Ζακουανί 28', Φουρλάνος 40'

Κόκκινη κάρτα: Φουρλάνος 40' (2η κίτρ.)

• Πηγή : sport24.gr