Δεν σκοράρει και το πληρώνει | Δηλώσεις Τίμου Καβακά (vid)

• Κυριακή, 18 Νοεμβρίου 2012 18:53

Για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League η ΑΕΛ Καλλονής γνώρισε την ήττα με 2-0 από τον Απόλλωνα Σμύρνης σήμερα το απόγευμα στο Δημοτικό στάδιο Μυτιλήνης.

Η ομάδα του Τίμου Καβακά ήταν κάτω του μετρίου, δεν αντεπεξήλθε στη σοβαρότητα του αγώνα και το πλήρωσε με μία ακόμη ήττα.

Μπορεί η Καλλονή να ξεκίνησε πιο δυνατά στην αναμέτρηση και να είχε τις ευκαιρίες αλλά της έλειπε η ουσία.

Στο πρώτο ημίχρονο, η ΑΕΛΚ είχε όλη τη κατοχή με το μέρος της και έκανε αρκετές φάσεις αλλά δεν μπορούσε να μετατρέψει σε γκολ καμία είτε από αστοχία των ποδοσφαιριστών είτε επειδή έβρισκαν απέναντι τους τον εκπληκτικό τερματοφύλακα του Απόλλωνα Κοτταρά.

Στο δεύτερο ημίχρονο όλα άλλαξαν με τη Καλλονή να δείχνει ότι και μετά την ανάπαυλα του ημιχρόνου το μυαλό παρέμεινε στα αποδυτήρια.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο έτοιμοι στον αγωνιστικό χώρο για να πετύχουν ένα γκολ και μετά από πολλές ευκαιρίες που έχασαν το πέτυχαν στο 51ο λεπτό με τον Κατσίκη έπειτα από ένα τραγικό λάθος του Κώτσιου.

Από κει και πέρα η Καλλονή δεν ήξερε πώς να βγει στη κόντρα αφού έβρισκε πάντα εμπόδιο στο πολύ δυνατό κέντρο των αντιπάλων της.

Όσο κυλούσαν τα λεπτά, οι γηπεδούχοι δεν είχαν να δείξουν κάτι παραπάνω.

Ό,τι και να προσπαθούσαν δεν τους έβγαινε ακόμα και μετά από τις αλλαγές του προπονητή.

Σαν να μην έφτανε αυτό, ο Απόλλωνας σφράγισε τη νίκη του με ακόμη ένα γκολ πέντε λεπτά πριν από τη λήξη της αναμέτρησης με τον Μανιά να πλασάρει εύκολα τον Πάιερ.

Οι ποδοσφαιριστές της Καλλονής άκουσαν πολλά γιουχαρίσματα από τους οπαδούς της ομάδας από τους οποίους μια μερίδα τους είχε αρχίσει να φεύγει από το γήπεδο από το 75ο λεπτό.

Τα προβλήματα πλέον στην ΑΕΛΚ είναι πιο έντονα και όλοι μηδενός εξαιρουμένου καλούνται να βρουν μια λύση αρχής γενομένης από την επόμενη Τετάρτη και την εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Πιερικό.

Δείτε το βίντεο με τις δηλώσεις του προπονητή της ΑΕΛΚ.

• Κείμενο : Θάνος Κουφέλλης